Masz dość wysokich składek OC i AC?
Wybierz najlepsze ceny i wygodę!
Prowadzisz firmę?
Czy wiesz jak chronić swoją Firmę od nieprzewidzianych zdarzeń?
Kup ubezpieczenie podróżne!
Odpoczywaj i śmiej się z nieprzewidzianych okoliczności.

Po nabyciu auta możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC zbywcy w pojazdu w dowolnym momencie trwania tego ubezpieczenia. Jeśli zbywca poinformował zakład ubezpieczeń o sprzedaży auta umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta.

W przypadku wypowiedzenia nabywcy umowa ubezpieczenia OC, ulega rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Wzór dokumentu wypowiedzenia OC nabywcy.

FAQ

Kara za brak polisy OC w 2013 r. ile wynosi i od czego jest uzależniona?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Od 1 stycznia 2013 r. kara ta wynosi dla pojazdów  mechanicznych:

Opłaty karne za brak OC pojazdów mechanicznych w 2013 r.

Wypowiedziałem moją polisę OC na samochód i na kilka miesięcy wyjeżdżam za granicę. Samochód będzie stał w zamkniętym garażu i nikt nie będzie się nim poruszał. Czy mogę kupić ubezpieczenie OC dopiero po powrocie?

Nie. Każdy zarejestrowany pojazd powinien mieć ubezpieczenie OC. Jest to obowiązek w Polsce i nawet, jeśli pojazdem się nikt nie porusza po drodze czy nawet, jeśli stoi zepsuty w garażu powinien być ubezpieczony w OC.

Czy muszę wypowiadać polisę z ubezpieczeniami dobrowolnymi takimi jak Autocasco, NNW, Ochroną Prawną, Ubezpieczeniem Szyb?

Nie. Ponieważ są to ubezpieczenia dobrowolne to one nie przedłużają się na następny rok.

Ile wynosi kara za brak polisy OC w 2014 r.?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

logo allianz noweCompensa Generali  ProamaPZU  Ergo Hestia MTUUniqa HDI Warta InterRisk Wienerlink4SaltusSignal Iduna

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.