Masz dość wysokich składek OC i AC?
Wybierz najlepsze ceny i wygodę!
Prowadzisz firmę?
Czy wiesz jak chronić swoją Firmę od nieprzewidzianych zdarzeń?
Kup ubezpieczenie podróżne!
Odpoczywaj i śmiej się z nieprzewidzianych okoliczności.

Zapytanie o ubezpieczenie OC i Aerocasco operatora statku powietrznego, drona, wielowirnikowca, UAVO Ergo Hestia

Ergo Hestia

Ubezpieczenie OC i Aerocasco użytkownika statku powietrznego przygotowane przez nas we współpracy z Ergo Hestia przeznaczone jest dla osób wykorzystujących bezzałogowe statki powietrzne oraz drony i wielowirnikowce do celów komercyjnych w tym do fotografii i filmowania z powietrza. Jeśli jesteś użytkownikiem dronów, wielowirnikowców lub balonów, które są dla Ciebie źródłem dochodu, to potrzebujesz obowiązkowego ubezpieczenia OC operatora UAVO. Ubezpieczenie Aerocasco uchroni Cię od przykrych następstw uszkodzenia statku powietrznego w locie i na ziemi.

Do wykonywania lotów komercyjnych wymagane jest również posiadanie odpowiedniego Świadectwa Kwalifikacji o czym przypomina komunikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Ubezpieczenie jest zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 marca 2013 r. w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenie warunków i wymagań dotyczących używania tych statków. (Dz.U z dnia 10 kwietnia 2013 roku Poz. 440), które nakłada na pilotów obowiązek posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej).

Ubezpieczenie działa na Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Statków Powietrznych od uszkodzeń (Aerocasco) Ergo Hestia.

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas, tel. 692 273 477.

Instrukcja

Wypełnij i wyślij formularz zapytania o ubezpieczenie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na podstawie informacji, które podałeś w zgłoszeniu. Skontaktujemy się Tobą i przedstawimy ofertę najszybciej jak to możliwe.

Dane ubezpieczającego
Okres ubezpieczenia
Suma i zakres ubezpieczenia OC i Aerocasco

Zakres ubezpieczenia: odpowiedzialność cywilna użytkownika statku powietrznego (OC użytkownika).

Aerocasco

Zakres ubezpieczenia: szkody całkowite lub częściowe w ubezpieczonym statku powietrznym powstałe podczas lotu oraz na ziemi w czasie manewrowania, postoju lub naprawy (Aerocasco). Franszyza redukcyjna: 15% SU. Zakres terytorialny: strefy powietrzne RP, w których można się poruszać zgodnie z przepisami o polskiej przestrzeni powietrznej. Przedmiot ubezpieczenia: bezzałogowy statek powietrzny o maksymalnej masie startowej 25 kg. System ubezpieczenia: sumy stałe. Suma ubezpieczenia: rzeczywista wartość rynkowa statku powietrznego i wyposażenia dodatkowego.

Informacje o statku powietrznym
Dane osobowe operatora statku powietrznego
Dane kontaktowe

Uzupełnij dane kontaktowe. Zapytanie ofertowe ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

 

FAQ

Kupiłem używane auto z ważną polisą OC. Ile mam czasu na decyzje czy kontynuuje ubezpieczenie poprzedniego właściciela?

Po nabyciu auta możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC zbywcy w pojazdu w dowolnym momencie trwania tego ubezpieczenia.

Ile wynosi kara za brak polisy OC w 2014 r.?

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Sprzedaję swoje auto. Czy muszę przekazać polisę OC mojego samochodu nabywcy auta?

Posiadacz pojazdu mechanicznego, który sprzedał pojazd, jest zobowiązany do przekazania nabywcy, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Nie używam auta, co z ubezpieczeniem OC? Czy muszę je kupić?

Tak. Zgodnie z ustawą każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny w Polsce musi mieć ubezpieczenie obowiązkowe OC nawet, jeśli pojazd nie porusza się.

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu

logo allianz noweCompensa Generali  ProamaPZU  Ergo Hestia MTUUniqa HDI Warta InterRisk Wienerlink4Saltus

W przypadku umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu, konsument ma prawo skorzystać z pozasądowego sposobu rozstrzygania sporów i złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (Platforma ODR) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. - adres: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Za działanie Platformy ODR odpowiada Komisja Europejska.